Mail Smtp Proxy – Basic Setup

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu makele’de anlatacağım smtp proxy  gerekli adımları e-posta yapılandırmak için proxy için hem gelen hem de giden spam ve virüs filtreleme tipik bir Endian 2.5.1 yazılımı ile gerçekleştiricem.
Platform: UTM >2.5.1

 

 

 

Yapılandırma Örnek (Inbound)

 

Network_Diagram_-_SMTP_Proxy__Inbound_

Önce bizim iç posta sunucusu gelen e-posta filtre için, biz tüm Internet e-posta almak için Endian yapılandırmak ve uygun önce posta sunucusu onu teslim için filtre olacak. Zaten filtreleme ve e-posta güvenliği çok katmanlı sağlamak için filtreleme iç posta var olmalıdır Ayrıca filtreleme bir ikinci düzey eklemek için Endian cihazı kullanabilirsiniz.

 

Configuration Example (Outbound)

Network_Diagram_-_SMTP_Proxy__Outbound_

 

Ayrıca şeffaf tarama ve tüm giden SMTP e-posta filtre Endian yapılandıracağız. Bu bizim posta sunucusu hem de internete doğrudan e-posta göndererek olabilir herhangi bir iç bilgisayardan tüm e-posta internete göndermeden önce uygun filtre sağlayacaktır.

 

 

Enable the SMTP Proxy

Enable the SMTP Proxy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk adım gri düğmesini (yeşil açmalısınız) SMTP proxy sağlamaktır. Bu tüm giden SMTP trafiği gerektirmez istemci tarafında değişiklikler otomatik olarak taranır sağlayacaktır bu ayar yapıldıktan sonra, biz “inactive” iç ağların her biri için giden e-posta filtreleme modu (YEŞİL, KIRMIZI) yapılandırabilirsiniz . Son olarak, burada  KIRMIZI arayüzü altında “active” modunu seçerek filtreleme gelen e-posta etkinleştirebilirsiniz.

 

 

 

Configure Spam Settings

spam setting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonraki adım biz kutuyu işaretleyerek (1) Spam filtreleme açmak ve spam (biz karantina varsayılan kullanacağız) işaretlenmiş mesajları için almak için varsayılan eylem yapılandıracağız. Sonraki herhangi bir belirgin spam e-postalar eklenecek bir Spam konu satırı sağlayabilir. Genellikle varsayılan Spam kimlik düzeyleri (etiketi, işareti, karantina) değiştirmek için tavsiye edilmez. Son biz istenmeyen ekstra bir koruma katmanı sağlamak için Greylisting  ayarları yapalım.

 

virüs setting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi virüs tarama etkinleştirmek ve (biz karantina varsayılan kullanacağız) bir virüs içeren olarak işaretlenmiş mesajları almak için varsayılan eylem yapılandıracağız. Ayrıca, tüm virüs notificaitons için kopyalanacak bir yönetici e-posta sağlayabilir.

 

 

file setting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer bunu yapmak için bir ihtiyaç ya da gereksinimi varsa İsteğe bağlı olarak, aynı zamanda bazı dosya uzantılarının engelleme yapılandırabilirsiniz.

Tüm ayarlar için , Kaydet ‘i tıklatın ve devam edin.

 

 

Configure Real-Time Blacklists (RBL)

rbl setting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

endian, bilinen blacklist e-posta sunucuları için kontrol için gerçek zamanlı blacklist etkinleştirmeniz gerekir. Endian IP ve DNS tabanlı RBL destekler.

Bu adımları tamamkadıktan sonra, Kaydet ‘i tıklatın ve devam edin.

 

 

(Optional) Configure Greylisting

 

Spam greylistling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spam greylisting kullanıyorsanız, isteğe bağlı bilinen tüm alıcılar, etki alanları ve posta sunucuları için greylisting beyaz yapılandırmak seçebilirsiniz. Bu bilinen iyi posta kaynakları için greylisting ile ilişkili doğal posta teslim gecikme azaltmaya yardımcı olur.

 

Configure Incoming Mail Server

 

 

Incoming domains

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonra, bu etki alanı için etki alanı ve e-posta sunucusunun IP adresini ekleyerek gelen e-posta için filtre gereken tüm iç posta sunucusu ip eklemek zorundayız.

Bu adımları tamamkadıktan sonra, Kaydet ‘i tıklatın ve devam edin.

 

Configure Mail Proxy Advanced Settings

 

Mail server settings

 

 

Son adım varsayılan olarak tavsiye edilir herhangi bir gelişmiş posta proxy ayarlarını yapılandırmak için. Bunlar kontrol ve SMTP sözdizini ve gönderici / alıcı doğrulama mekanizmaları (geçerli bir  MX kaydı, geçerli alıcı adresi, vb) doğrulamak için içerir. Ayrıca, maksimum e-posta boyut ve SMTP HELO adı ayarlayabilirsiniz.

Bu adımları tamamkadıktan sonra, Kaydet ‘i tıklatın ve bitirin.

 

 

Mail Smtp Proxy – Basic Setup

admin

Bütün Hayatım Linux Sistemleri...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir