Endian UTM Appliance MSN Messenger Allow

 

 

 

 

 

 

 

 

Endian UTM Appliance bu filtreleme arası bölgeleri trafik yanında da gelen ve giden KIRMIZI arayüzü üzerinden filtreleme yok, anlamda gerçek bir güvenlik duvarıdır. Varsayılan olarak sadece izin verilen internet iletişim (port / protokol) şunlardır.

 • HTTP
 • HTTPS
 • FTP
 • DNS
 • POP3
 • SMTP
 • IMAP4

Başka bir protokol varsayılan olarak devre dışıdır.

Bu dersleri bir protokol (yani, belirli bir protokol kullanarak uygulama) Internet'e erişmek için izin vermek için özel bir güvenlik duvarı kuralı tanımlamak yardımcı olur.

Create a New Rule

Outgoing1

Endian UTM Appliance (ayrı uygulama proxy kullanarak) bir giden internet iletişimi izin vermek için giden güvenlik duvarı uygun kuralları tanımlamak gerekir. En çok kullanılan protokol / bağlantı noktası arasında onlarca seçti Endian UTM Appliance mevcuttur. Benim örneğim MSN Messenger protokolü YEŞİL gelen KIRMIZI Bölge erişim sağlayacak.

Kurallar 'editörü açın ve yeni bir kural oluşturmak için, yapmanız gerekenler
1.Menubar > Firewall > Outgoing Firewall
2.Add a new firewall rule

Define a Rule

firewall rule editor

Aşağıdaki veri MSN Messenger erişmek için ve YEŞİL bölgedeki tüm cihazlardan İnternet (RED) ile iletişim kurmasına izin için girilmelidir.

 1. MSN Messenger bir değer girerek veya mevcut değerleri tıklarken CTRL basılı tutarak birden fazla değer seçe bilirsiniz.
 2. Hedef arayüz olarak <RED Kırmızı>seçin.
 3. MSN Messenger görene kadar açılan menüden aşağı kaydırın ve seçin. Protokol ve Hedef bağlantı noktası karşılık gelen değerler, TCP ve sırasıyla 1863 port kullanır.
 4. ALLOW with IPS secin olası bir tehdit için paketleri kontrol etmek için,, snort kullanır.
 5. Kural hakkında isteğe bağlı bir açıklama girin.
 6. Kural eklemek için hangi pozisyonda olacağını seçin. Alt kural kimliktir, yüksek öncelikli (yani, yukarıdaki resimde, yeni bir kural ID'si böylece trafik kural ID oluşturur.
 7. Log alması için Günlük kabul edilen tüm bağlantıları etiket kural eşleşen tüm paketleri oturum yanındaki onay kutusunu işaretleyin , ancak günlük boyutunu önemli ölçüde artabilir dikkatli olun.
 8. Kural kaydetmek için Create rule to save tıklatın.

Create rule to save the rule

Son olarak, güvenlik duvarı yeniden başlatmak için Uygula tıklayın. Her şey kusursuz giderse üzerinden bir sarı aramalar başarılı bir şekilde tamamlanması hakkında bilgi verir.

yellow aooly

Şimdi, gerekli tüm güvenlik duvarı uygulandı yeniden başlatılır ve birkaç dakika içinde yeni bir kural uygulanır. Artık MSN Messenger başlatarak test sohbet edebilirsiniz.

Endian UTM Appliance MSN Messenger Allow
Etiketlendi:

admin

Bütün Hayatım Linux Sistemleri...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir