Add a Failover Internet Uplink

 

 

 

 

 

 

 

 

Merhabalar Endian cihaz üzerinde bir ikincil (failover) İnternet uplink yapılandırmak için gerekli adımları göstereceğim. Bu Birincil İnternet (RED) bağlantısının kesilmesi bize varsayılan WAN yerine çalışma yapısını yapılandırmak için izin verir. Biz iki İnternet arasındaki iç trafiği dağıtmak için giden yük paylaşımı oluşturucaz.

Create Additional Uplink

Failover uplink

 

Ek bir uplink oluşturmak için Arayüze gidin Network ve Interfaces  Create an uplink butonuna tıklayınız. Buradan uplink (Ethernet Statik / DHCP, ADSL, vb) türünü seçin ve ardından uygun yapılandırma ayarlarını sağlayın. Eğer "Aygıt" için geçerli kullanılmayan fiziksel Ethernet arabirimi sağladığından emin olun. Ayrıca onay kutularını seçtiğinizi kontrol etmek için olabilir olup olmadığını kontrol edin ip adresi sağlayan seçerek kontrol gerçek zamanlı İnternet durumu etkinleştirmelisiniz.

Sizin yapıldığında Create Uplink tıklatın.

Configure Primary Failover Policy

uplink

Şimdi yerine çalışma olarak ikinci uplink kullanmak için Ana Uplink (birinci) gerekmektedir. Eğer Ana Uplink düzenleyerek bunu ve daha sonra yukarıda gösterdiğim ne benzer bir yapılandırma seçenekleri sağlayabilirsiniz.

benim takip edin.

sorularınızı severek cevaplarım.

 

Add a Failover Internet Uplink

admin

Bütün Hayatım Linux Sistemleri...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir